Kolejni zatrzymani w związku z napadem rabunkowym na lombard

Prokuratura Rejonowa Łódź – Górna wystąpiła do sądu z wnioskami o aresztowanie dwóch mężczyzn w wieku 54 i 59 lat, którzy podejrzani są o współudział w napadzie z użyciem broni palnej na lombard, do którego doszło w dniu 29 stycznia 2021 roku. Starszy z mężczyzn usłyszał zarzuty, dotyczące działania w recydywie. Obojgu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15.

Ustalenia poczynione w śledztwie, dotyczące napadu na lombard do którego doszło w dniu 29 stycznia br. po godzinie 17 na terenie dzielnicy Łódź – Górna, dały podstawy do przyjęcia, że aresztowany wcześniej 48 – latek nie jest jedynym sprawcą tego przestępstwa. Wszystko wskazuje na to, że współdziałali z nim zatrzymani przez policjantów dwaj mężczyźni w wieku 54 i 59 lat. Następnie w prokuraturze usłyszeli oni zarzuty dotyczące rozboju z użyciem broni palnej. Z dowodów wynika, że aktywnie uczestniczyli w planowaniu przestępstwa, wcześniej obserwowali lombard. Podczas napadu pozostawali na zewnątrz. Do popełnienia przestępstwa wykorzystany był  samochód 59 – latka. Razem z 48 – latkiem podejmowali działania w kierunku zbycia zrabowanej biżuterii.

Zarzuty w paserstwa w tej sprawie usłyszał 31 – letni właściciel innego lombardu, do którego trafiły zrabowane precjoza.