Śledztwo w sprawie zabójstwa 20 – latki

Prokuratura Rejonowa w  Pabianicach wyjaśnia okoliczności zabójstwa 20 – letniej kobiety, do którego doszło wczoraj w godzinach wczesno popołudniowych w jej mieszkaniu w Pabianicach. W związku z podejrzeniem udziału w zbrodni zatrzymany został 20 – latek, domniemany ojciec jej dziecka.

Jak ustalono 20 – latka zamieszkiwała wraz z matką, swoją 8 – miesięczną córką i o 13 lat młodszą siostrą na jednym z pabianickich osiedli. Do zbrodni doszło wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych, około godziny 13. W czasie gdy w mieszkaniu oprócz 20 – latki i jej dziecka obecna była o 13 lat młodsza siostra. Wówczas w mieszkaniu pojawił się napastnik. O tym, że prawdopodobnie 20 – latka nie żyje jej matka powiadomiona została przez młodszą z córek. Mimo podjętych działań reanimacyjnych młodej kobiety nie udało się uratować. Po zdarzeniu w mieszkaniu nie było córki 20 – latki. Odnaleziono ją w tzw. oknie życia przy pabianickim szpitalu. Do późnych godzin wieczornych, prokurator, funkcjonariusze policji, biegli, przeprowadzali oględziny miejsca zbrodni i ciała 20 – latki. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci była rozległa rana cięta szyi. Szczegóły będą znane po przeprowadzeniu sądowo – lekarskiej sekcji zwłok, która odbywa się dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi.

W związku ze zdarzeniem zatrzymany został 20 – letni mężczyzna, domniemany ojciec dziecka. Zamieszkiwał on ze swoimi rodzicami. Na jego odzieży ujawniono ślady krwi. Zarejestrowały go także kamery monitoringu, w czasie gdy przemieszczał się ulicą z małym dzieckiem. W miejscu zamieszkania zabezpieczony został także duży nóż kuchenny o długości ostrza około 20 cm, prawdopodobne narzędzie zbrodni.

Z wstępnych ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że zatrzymany poznał 20 – latkę w miejscu pracy. Kwestionował swoje ojcostwo i miał pretensje do ofiary, że domaga się od niego środków na utrzymanie córki. Toczyło się postępowanie o ustalenie ojcostwa i prawdopodobnie na dzisiaj zaplanowano pobieranie materiałów do badań genetycznych. Te okoliczności będą przedmiotem dalszej weryfikacji.

Prawdopodobnie jutro odbędzie się przesłuchanie 20 – latka w Prokuraturze Rejonowej w Pabianicach.