44 – latek podejrzany o zabójstwo partnerki

Prokuratura Rejonowa Łódź – Górna zarzuciła 44 – letniemu mężczyźnie dokonanie zbrodni zabójstwa 49 – letniej kobiety, z którą od kilku lat pozostawał w związku, a w ostatnich miesiącach wspólnie zamieszkiwali w wynajmowanym mieszkaniu w jednym z bloków na Górnej. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ciało kobiety odnalezione zostało przez właścicielkę mieszkania wynajmowanego przez ofiarę oraz jej matkę. Tej ostatniej bowiem od kilku dni nie udawało się nawiązać kontaktu z 49 – latką. Dlatego też, wśród znajomych ustaliła gdzie córka ze swoim partnerem wynajmuje mieszkanie, nawiązała kontakt z jego właścicielką i razem weszły do wnętrza. Jeszcze przed otwarciem drzwi poczuły budzący niepokój i nieprzyjemny zapach. Po wejściu kobiety odnalazły leżące w łóżku zwłoki 49 – latki. Powiadomiona została policja i prokurator. Podczas przeprowadzanych z udziałem medyka sądowego oględzin stwierdzono, daleko idące zmiany pośmiertne oraz uszkodzenie części tkanek miękkich. W ocenie biegłego do zgonu doszło co najmniej pięć dni wcześniej.

Ustalenia poczynione na miejscu zdarzenia wskazywały, że mogło dojść do zbrodni zabójstwa. W mieszkaniu nie było partnera ofiary. Jak ustalono, już 3 dni wcześniej właścicielka lokalu została powiadomiona przez sąsiadów, że wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach, który w ich ocenie mógł wynikać z zaniedbań w utrzymywaniu higieny posiadanych przez najemców kotów. Kobieta skontaktowała się z 44 – latkiem, który zobowiązał się do rozwiązania problemu. Wszystko wskazuje na to, że w mieszkaniu pojawił się 23 listopada 2020 roku. Mimo to, do właścicielki lokalu w dalszym ciągu docierały sygnały, dotyczące wydobywania się z niego nieprzyjemna won. W dniu 25 listopada 2020 roku skontaktowała się z nią zaniepokojona matka 49 – latki. To wszystko zdecydowało, że właścicielka postanowiła udać się do swojego mieszkania. Przed wejściem do niego spotkała się z matką 49 – latki.