Podejrzani w związku ze śmiertelnym potrąceniem 28- latka na przejściu dla pieszych.

Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew zarzuciła dwóm mężczyznom w wieku 26 i 39 lat spowodowanie wypadku drogowego w wyniku, którego śmierć poniósł przechodzący przejściem dla pieszych 28 – letni obywatel Ukrainy. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Do zdarzenia doszło w dniu 6 maja br. około godziny 22:40 na ulicy Ofiar Terroryzmu 11 września na wysokości przystanku MPK. Jak wynika z dokonanych ustaleń, wracający z pracy 28 – latek przechodził przejściem dla pieszych z prawej na lewą stronę. Gdy wszedł na pasy, jadący prawą stroną jezdni kierowca BMW zdołał się zatrzymać. Następnie, kiedy pokrzywdzony kontynuował przechodzenie przez jezdnię  został uderzony lusterkiem przez poruszający się z dużą prędkością lewym pasem samochód Opel Astra, w wyniku czego przewrócił się. Tuż za Oplem, równie szybko jechało kolejne BMW, które wjeżdżając potrąciło 28 – latka.  Kierowcy obu pojazdów zatrzymali się, podobnie jak inni uczestnicy ruchu. Powiadomiono pogotowie, a następnie policję. Do czasu przyjazdu karetki próbowano reanimować pokrzywdzonego. Akcja reanimacyjna kontynuowana była po przyjeździe służb ratowniczych. Mimo to mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Prokurator, funkcjonariusze policji, biegli przeprowadzili oględziny miejsca wypadku i pojazdów biorących w nim udział. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że odnosili oni wrażenie, że do potrącenia przechodzącego przejściem doszło w czasie gdy kierowcy samochodów ścigali się. 26 – latek kierujący Oplem i 39 – letni kierowca BMW zostali zatrzymani. Byli oni trzeźwi – pobrano próbki krwi które poddane zostaną badaniom pod kątem spożycia innych środków odurzających

Na dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej Łódź – Widzew zaplanowano ich przesłuchanie i przedstawienie im zarzutów, dotyczących spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Zatrzymano im prawa jazdy. Po zakończeniu czynności z  udziałem podejrzanych podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie, w tym co do środków zapobiegawczych.