Tymczasowy areszt w stosunku do 27 – latki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na wniosek prokuratury bałuckiej sąd aresztował na okres 3 miesięcy 27 – latkę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa 39 – letniego kolegi  i spowodowanie u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia 2020 przed godziną 20, w  mieszkaniu 27- latki  na osiedlu Teofilów. Kobietę i jej konkubenta odwiedzili znajomi – 39 – letni kolega ze swoją partnerką.  Wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie pomiędzy 27 – latką i znajomym doszło do awantury, w przebiegu której ta niespodziewanie chwyciła nóż i z dużą siłą ugodziła mężczyznę w brzuch. Pokrzywdzony telefonicznie powiadomił policję. W czasie, gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, oczekiwał na nich przed blokiem. Okazało się, że doznał bardzo rozległych obrażeń wewnętrznych, które stanowiły chorobę realnie zagrażającą życiu. Pogotowie przewiozło go do jednego z łódzkich szpitali.

Zatrzymana 27 – latka była w stanie nietrzeźwości – stężenie alkoholu w jej organizmie wynosiło 1,3 promila. Jest matką czwórki dzieci w wieku od 2 do 8 lat.
W chwili zdarzenia były obecne w domu. Trafiły pod tymczasową opiekę siostry konkubenta. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

27  – latka usłyszała w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podczas przesłuchania potwierdziła fakt ugodzenia nożem, stwierdziła, że bardzo żałuje tego co zrobiła. Na wniosek prokuratury sąd zastosował w stosunku do niej tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.