32 – latek podejrzany o publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa i inne czyny na szkodę PolicjiProkuratura Rejonowa Łódź – Górna przedstawiła 32 – letniemu mężczyźnie zarzuty publicznego nawoływaniem do popełnienia przestępstwa, a także kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariusza policji i jego znieważenia, posiadania środków odurzających oraz naruszenia zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, funkcjonariusze KWP w Łodzi otrzymali informacje o ujawnieniu, na jednym z portali społecznościowych, wpisów nawołujących do popełnienia przestępstw na szkodę policjantów oraz ich bliskich. W publikowanych wiadomości znajdowały się słowa obelżywe oraz groźby karalne. Treść wpisów wskazuje na to, że łączą się one z działaniami podejmowanymi przez policjantów w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Zamieszczono także zdjęcia funkcjonariuszy i ich rodzin.

W wyniku podjętych czynności ustalono, że autorem wpisów jest 32 – letni mieszkaniec Łodzi. W dniu 23 kwietnia 2020 roku mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu zduńskowolskiego, w trakcie gdy kierował samochodem. Jak się okazało, 32 – latek miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono środki odurzające, pałkę teleskopową, cztery składane noże i kastet.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zdołali ustalić tożsamość jednego z policjantów, którego zdjęcie zamieszczono przy obraźliwych wpisach zawierających groźby, co znalazło odzwierciedlenie w przedstawionych zarzutach. Najprawdopodobniej dojdzie do zarzucenia tego typu czynów na szkodę innych funkcjonariuszy policji, których tożsamość niebawem zostanie ustalona.

Po zatrzymaniu 32 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna, gdzie usłyszał zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Po przesłuchaniu w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji prokuratora. Najpóźniej jutro podjęte zostaną decyzje co do środków zapobiegawczych, w tym co do ewentualnego wniosku o jego tymczasowe aresztowanie.