Areszty w związku ze śmiertelnym pobiciem 41 –latka, rozbojem i ukryciem jego zwłok.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, tamtejszy sąd, wczoraj w godzinach popołudniowych,  aresztował 3 mężczyzn w wieku 29, 32 i 39 lat.  Podejrzani są oni o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 41 – letniego mieszkańca Ozorkowa i dokonanie na jego szkodę rozboju. Dwaj inni mężczyźni w wieku lat 22 i 46 trafili do aresztu pod zarzutami poplecznictwa.  Natomiast 19 – latka, która usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy  poddana została policyjnemu dozorowi. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Ozorkowa

To tragiczne w skutkach zdarzenie miało swój początek w minioną środę, kiedy to do domu 46 latka przyszedł jego 41 – letni sąsiad oraz dwoje znajomych – mężczyzna lat 22 i 19 – letnia kobieta. Wspólnie spożywali alkohol. Następnie wyszli z zamiarem zakupu jedzenia. Wówczas to spotkali dwóch mężczyzn w wieku lat 29 i 32. Ci zaczęli się  agresywnie zachowywać w stosunku do 41- latka. Nie było to jednak przeszkodą do kontunuowania spotkania. Wszyscy w szóstkę udali się do domu 46 – latka, gdzie w dalszym ciągu spożywali alkohol. Niebawem dołączył do nich kolejny wspólny znajomy – mężczyzna w wieku lat 39.  41 – latek był w dalszym ciągu atakowany przez mężczyzn w wieku lat 29,32 i 39. Powodem agresji początkowo były zastrzeżenia do relacji pokrzywdzonego ze znajomą jednego z nich. Następnie skradziono mu portfel z dokumentami i kartą kredytową, która wykorzystana została do zakupu kolejnych butelek alkoholu.  Poziom agresji wzrastał wraz z ilością spożytych trunków. 41- latek został przez  napastników brutalnie pobity. Wszystko to trwało do czwartku, a uczestnikom  spotkania nie przeszkadzało, że  pokrzywdzony przestał dawać oznaki życia. Już po zakończeniu imprezy właściciel domu i 22 – latek zaczęli sprzątać. Postanowili też pozbyć się zwłok 41 – latka. Przenieśli je do szopy i tam ukryli.

W piątek informacje o zdarzeniu dotarły do policji. Niezwłocznie przystąpiono do ich weryfikacji. Znaleziono ciało pokrzywdzonego. Wszyscy uczestnicy alkoholowej biesiady zostali zatrzymani i przesłuchani przez prokuratora. Pięciu  mężczyzn  sąd aresztował na okres 3 – miesięcy. Postępowanie trwa. Nie jest wykluczone, że po dokonaniu dalszych ustaleń zarzuty zostaną zaostrzone.