43 – latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa 71 – letniej kobiety i spowodowanie u niej obrażeń ciała.

Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej przedstawiła 43 – latkowi zarzut usiłowania zabójstwa 71 – letniej kobiety i spowodowania u niej obrażeń ciała w postaci złamania ręki. Ofiara zaatakowana została przez napotkanego przypadkowo mężczyznę, który po przewróceniu na ziemię zadał jej 22 ciosy nożem. Podejrzanemu grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 7:45 w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Tomaszowskiej. Napastnik przewrócił kobietę na chodnik i zadał jej 22 ciosy nożem, mierząc w okolicę głowy i tułowia. Sprawca został obezwładniony i ujęty przez naocznych świadków zdarzenia. Wcześniej obserwował osoby znajdujące się na ulicy – wśród nich była 71 – letnia kobieta, która wyszła z domu na poranne zakupy. Zaatakowana została gdy opuściła już sklep. Napastnik przekazany został w ręce policji. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Pokrzywdzona przewieziona została do szpitala gdzie w dalszym ciągu przebywa. Stwierdzono u niej liczne rany i złamanie ręki. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podczas przesłuchania w rawskiej prokuraturze podejrzany nie przyznał się do zarzutów i odmówił złożenia wyjaśnień. Nie są znane motywy jego działania. Z pokrzywdzoną nie łączyła go żadna znajomość. Mężczyzna był już wcześniej karany.  W śledztwie planowane jest poddanie go badaniom sądowo – psychiatrycznym.

Dzisiaj jeszcze skierowany zostanie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie podejrzanego.