Wniosek o tymczasowe aresztowanie 23 – latka podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”.

Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 23 – letniego mieszkańca Łodzi, który usłyszał zarzuty dokonania i usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”, na łączną kwotę blisko 72 tys złotych, 1000 euro i biżuterii.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 17 stycznia 2020 roku funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie, że 81 – letni mieszkaniec bloku przy ulicy Wyszyńskiego w Łodzi prowadzi rozmowę telefoniczną z osobą, która podaje się za funkcjonariusza CBŚ. O zdarzeniu zawiadomiła sąsiadka mężczyzny.  Do wskazanego mieszkania natychmiast skierowany został patrol policji. Podczas rozmowy z młodym mężczyzną 81 – latek poinformował go, że ma w domu złotówki, euro i biżuterię na łączną kwotę 30  tysięcy złotych. Rozmówca namawiał go do zdeponowania tej gotówki, gdyż posiada pewne informacje, iż grupa przestępcza ma zamiar go okraść. Nakazał wyrzucenie gotówki przez okno, jednak starszy mężczyzna odmówił z uwagi na stan zdrowia. Rozmówca zdecydował się przyjść do domu 81 – latka. Gdy odbierał od niego saszetkę został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Wewnątrz znajdowały się pieniądze w kwocie 10 000 złotych, 1000 euro i biżuteria
o nieustalonej dotychczas wartości.

Jest to  23 – letni mieszkaniec Łodzi. Usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Zebrany materiał dowody pozwolił także na przedstawienie mu zarzutu oszustwa tą samą metodą. Jak bowiem ustalono, w dniu 14 stycznia 2020 roku 23 – latek wprowadził w błąd 85 – letnią kobietę, która przekazała mu 62 tys złotych. Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.