Podejrzani o wymuszenie rozbójnicze na szkodę starszego mężczyzny.

Prokuratura Rejonowa Łódź – Górna zarzuciła dwóm mężczyznom  w wieku 20 i  52 lat oraz kobietom w wieku lat 31 i 37, dokonanie kradzieży rozbójniczej na szkodę 73 latka. Zdarzenie rozegrało się w mieszkaniu mężczyzny na Dąbrowie, do którego napastnicy dostali pod pretekstem odczytu stanu liczników. Ich łupem padły pieniądze w kwocie 20 tys. złotych. Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia 2020 roku, około godziny 14. Dwóm kobietom i mężczyźnie udało się wejść do mieszkania pokrzywdzonego w jednym z bloków przy ulicy Tatrzańskiej. Wcześniej zadzwonili  domofonem mówiąc, że muszą wejść pod pretekstem odczytu stanu liczników. Już w mieszkaniu, jedna z kobiet oświadczyła, że powinna zbadać pokrzywdzonego. Kiedy w kuchni przystępowała do rzekomego badania, 73 – latek usłyszał dobiegające z pokoju odgłosy wskazujące na otwieranie szafki. To spowodowało jego reakcje. Energicznie nakazał wszystkim opuścić mieszkanie. Pomiędzy nim, a kobietą doszło do szarpaniny w wyniku której upadł. Sprawcy wybiegli, zabierając z sobą skradzione pieniądze w kwocie 20 000 złotych. Podbiegli do zaparkowanego w pobliżu VW Passata na pabianickich tablicach rejestracyjnych, za kierownicą którego czekał na nich najmłodszy z podejrzanych. Następnie, wszyscy odjechali.

Zostali jednak zauważeni przez znajdujących się nieopodal funkcjonariuszy policji, którzy ruszyli za nimi w pościg. Do ich zatrzymania doszło w rejonie skrzyżowania Narutowicza i Kopcińskiego. Funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzione pieniądze. Większość z nich jedna z kobiet ukryła w bieliźnie. Pozostałe znajdowały się w samochodzie.

Dzisiaj wszyscy zatrzymani przesłuchiwani są w Prokuraturze Rejonowej Łódź – Górna pod zarzutem wymuszenia rozbójniczego za które grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 10.

Podczas przeszukania samochodu, w którym zatrzymani zostali podejrzani zabezpieczona została odzież, która najprawdopodobniej wykorzystywana była do zmiany wyglądu. Prawdopodobne jest, że mogą być oni sprawcami innych tego rodzaju przestępstw, co będzie przedmiotem weryfikacji. 31 – latka  była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Po przesłuchaniach prokurator podejmie decyzje co do środków zapobiegawczych, w tym co do ewentualnych wniosków o tymczasowe aresztowanie.