37 – latka aresztowana w związku z podpaleniem mieszkania

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna sąd aresztował na 3 miesiące 37 – latkę, podejrzaną w związku z podpaleniem w minioną niedzielę jej mieszkania w trzykondygnacyjnej kamienicy. Kobieta usłyszała zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wybuchu gazu zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 8.

Do zdarzenia doszło w dniu 8 grudnia 2019 roku. Funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie, iż w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Górna doszło do pożaru. Na miejscu okazało się, że mieszkająca na drugim piętrze 37 – latka celowo podpaliła ubrania w łazience oraz śmieci w pokoju córki.

W toku dokonanych czynności ustalono, iż pożar zauważył sąsiad kobiety, który poczuł zapach dymu w swoim mieszkaniu. Następnie, udał się na niższe piętro, gdzie zobaczył że jego sąsiadka siedzi na schodach, a z jej lokalu wydobywa się dym. Kobieta krzyczała ze wszystkich spali. Mieszkańcy kamienicy natychmiast wezwali straż pożarną, a jeden z nich próbował ugasić pożar za pomocą gaśnicy samochodowej.

37 – latka została zatrzymana. Kobieta była pobudzona, agresywna i wulgarna. Oświadczyła, iż podpaliła mieszkanie, ponieważ jest sfrustrowana życiem i wszyscy ją denerwują. Jak ustalono, oprócz niej lokal zamieszkuje jej dwójka dzieci w wieku 15 i 17 lat. Tego dnia były one poza domem.

Prokurator ogłosił zatrzymanej zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wybuchu gazu zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Decyzją sądu została aresztowana na okres 3 miesięcy. Planowane jest poddanie podejrzanej badaniom sądowo – psychiatrycznym.