Wniosek o tymczasowe aresztowanie 40 – latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa mężczyzny

Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 40 – latka, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa bezdomnego mężczyzny. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 31 października 2019 roku w Rawie Mazowieckiej przy ulicy Tomaszewskiej. Jak wynika z dokonanych ustaleń, pokrzywdzony został dwukrotnie ugodzony nożem przez nieznanego sobie mężczyznę. Następnie napastnik zbiegł. Ofiarę ataku z raną ciętą twarzy i kłutą pleców przewieziono do szpitala, celem hospitalizacji.

W wyniku dokonanych czynności, ustalono, iż sprawcą zdarzenia może być 40 – letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i wyraził skruchę. Wyjaśnił, że nóż nosił dla bezpieczeństwa. Podał, że ugodził pokrzywdzonego, gdyż ten domagał się od niego pieniędzy na alkohol, groził mu pobiciem i znieważył go. Ta wersja będzie weryfikowana.

Istotną rolę w ustaleniu przebiegu zdarzenia i sprawcy miały zapisy monitoringu. Z zarejestrowanego obrazu wynika, że bezdomny podszedł do 40 – latka. Zaczęli rozmawiać, po czym razem przemieścili się. Napastnik wyciągnął nóż
i ugodził bezdomnego w twarz, a następnie w plecy. Monitoring będzie przedmiotem szczegółowych analiz.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 40 – latka. Będzie on rozpoznany dzisiaj. Podejrzanemu grozi  kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.