Przesłuchania zatrzymanych w związku ze zdarzeniem z dnia 10 września 2019 roku w garażach przy ulicy Tymienieckiego

W śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź – Śródmieście, dotyczącym zdarzenia, do którego doszło w dniu 10 września 2019 roku w garażach przy ulicy Tymienieckiego, w przebiegu którego jeden z napastników nakryty podczas próby kradzieży samochodu marki Volkswagen ugodził właściciela nożem, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 lat. Jeden z nich prawdopodobnie zaatakował pokrzywdzonego, drugi natomiast w czasie próby kradzieży obserwował pobliski teren. Czynności z udziałem pierwszego z nich zaplanowane zostały na jutro. Drugi natomiast jest aktualnie przesłuchiwany. Zatrzymany został także 18 – latek, który prawdopodobnie współdziałał z jednym z 20 – latków podczas próby kradzieży torebki, do której doszło 21 sierpnia 2019 roku. Jego przesłuchanie także odbywa się dzisiaj.

Przesłuchiwany dzisiaj 20 – latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania kradzieży samochodu. Z dokonanych ustaleń wynika bowiem, że zgodnie z ustalonym podziałem ról w czasie, gdy jego rówieśnik miał dokonać kradzieży zaparkowanego w podziemnym parkingu samochodu stał na tzw. „czatach”. Natomiast, 18 – latek usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży damskiej torebki z zawartością między innymi pieniędzy, okularów, złotego łańcuszka o łącznej wartości 4500 złotych, a także dowodu i karty bankomatowej. Z ustaleń poczynionych w tej sprawie wynika, że napastnicy usiłowali ukraść torebkę leżącą obok pokrzywdzonej na ławce u zbiegu ulic Sienkiewicza i Tuwima. Z pomocą kobiecie przyszedł przypadkowy przechodzień, który zaczął gonić złodziei w następstwie czego ci porzucili swoje łupy. Obojgu podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Na jutro zaplanowano przesłuchanie 20 – latka który podczas szamotaniny uderzył nożem właściciela pojazdu marki Volkswagen. Do jutra też podjęte zostaną decyzje co do zarzutów, które zostaną mu przedstawione. Wszystko jednak wskazuje na to, że będą one znacznie surowsze.