Postępowanie w związku z wykolejeniem się tramwaju

Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie wyjaśnia okoliczności wykolejenia się tramwaju, do którego doszło dzisiaj przy ulicy Zgierskiej. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało 5 osób. Cztery z nich trafiły do szpitali – dwie w momencie przewożenia były nieprzytomne. W związku ze zdarzeniem prowadzone będzie śledztwo, dotyczące nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności
w wymiarze do lat 5.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, około godziny 9.30. Jak wynika z dokonanych ustaleń, do wykolejenia doszło w niedługim czasie od odjazdu tramwaju z przystanku, podczas manewru skrętu w prawo z ulicy Zgierskiej w ulicę Dolną. Z szyn wypadł drugi wagon składu uderzając w słup trakcyjny. W wyniku zdarzenia obrażeń ciało doznało 5 osób, cztery z nich przewiezione zostały do szpitala, dwie były nieprzytomne.

Prokurator, funkcjonariusze policji z udziałem biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. 51 – letni motorniczy był trzeźwy. Na obecnym etapie  nie sposób przesądzać co było przyczyną wypadku. Na potrzeby śledztwa tramwaj został zabezpieczony. Przedmiotem szczegółowej oceny będzie jego stan techniczny. Dokonano sprawdzeń w zakresie stanu torowiska. Ocenia będzie także prawidłowość techniki jazdy.