35 – latek aresztowany pod zarzutami nękania 31 – letniego mężczyzny

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna sąd aresztował na okres trzech miesięcy 35 – letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty,  dotyczące nękania 31 – latka oraz wykorzystanie jego danych osobowych i wizerunku w celu wyrządzenia mu szkody osobistej. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3.

Po raz pierwszy 35 – latek zatrzymany został w dniu 11 marca 2019 roku. Wówczas to usłyszał zarzuty nękania. Z ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że pokrzywdzony był przez mężczyznę nachodzony w miejscu pracy i zamieszkania. Wielokrotnie wysyłał mu smsy i korespondencję  elektroniczną. Rozklejał także ulotki z wizerunkiem pokrzywdzonego w pobliżu miejsca jego  zamieszkania.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzutów. Wyraził żal w związku z zaistniałą sytuacją. Prokurator zastosował w stosunku do niego policyjny dozór, połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 100 metrów.

Mimo zastosowanych środków zapobiegawczych podejrzany w dalszym ciągu dobijał się do drzwi mieszkania pokrzywdzonego, wysyłał mu także wiadomości. To spowodowało, że prokurator podjął decyzję o zatrzymaniu 35 – latka, który następnie usłyszał zarzuty poszerzone o kolejne zachowania, które nastąpiły po 11 marca 2019 roku.

Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzje o jego aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.