Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą Porsche

Wczoraj około godziny 17:30 policjanci WRD KMP w Łodzi na estakadzie nad Al. Mickiewicza i Bandurskiego zatrzymali po prowadzonym pościgu, kierowcę Porsche. Siedzący za kierownicą 41 – letni mężczyzna był w stanie nietrzeźwości – stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło około 2,6 promila.  Bezpośrednio przed zatrzymaniem samochód uderzył w bariery energochłonne. Dzisiaj jeszcze planowane jest przesłuchanie kierowcy w pabianickiej prokuraturze.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, około godziny 17:25 policjanci otrzymali zgłoszenie że jadący od strony Rzgowa kierowca Porsche, prawdopodobnie znajdujący się w stanie nietrzeźwości, może zmierzać do Łodzi na ul. Al. Włókniarzy. Około godziny 17:30 policyjny patrol zauważył ten samochód jadący Al. Włókniarzy, od Mickiewicza w kierunku Legionów. Funkcjonariusze wydali polecenie zatrzymania się kierującemu, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz wskazując miejsce do zatrzymania. Kierowca nie zastosował się do poleceń i na skrzyżowaniu Włókniarzy z Konstantynowską zawrócił jadąc w kierunku Jana Pawła II. Załoga policyjnego patrolu podjęła pościg.  Mimo używanych sygnałów kierowca kontynuował jazdę. Znajdując się na Al. Włókniarzy, na zachodniej estakadzie nad Al. Mickiewicza i Bandurskiego utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne po stronie wschodniej, po czym zjechał z estakady. Uszkodzonym samochodem nie był w stanie kontynuować ucieczki. Dokonany pomiar wykazał stężenie alkoholu w organizmie kierującego na poziomie 2,6 promila. Zatrzymany mężczyzna stwierdził, że źle się czuje, dlatego też został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano próbki krwi. Będą one badanie na zawartość alkoholu i innych środków odurzających.

Mężczyzna przebywał w szpitalu dozorowany przez policjantów. Następnie, został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Aktualnie nie jest już pod wpływem alkoholu, dlatego też planowane jest dokonanie z jego udziałem czynności procesowych. Usłyszy zarzut, dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do policyjnej kontroli, mimo używania przez funkcjonariuszy sygnałów i wydawanych w tym zakresie poleceń. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Trwają ustalenia, czy 41 – latek nie spowodował zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym.

Prawdopodobne jest także, że zatrzymanemu przedstawione zostaną zarzuty, dotyczące kierowania gróźb karalnych w stosunku do żony, o czym w ostatnich dniach pokrzywdzona powiadomiła KP w Rzgowie. Po przesłuchaniu prokurator podejmie decyzję, co do środków zapobiegawczych.