Wniosek o tymczasowe aresztowanie 27 – latka podejrzanego o groźby w stosunku do kontrolera MPK


Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, zatrzymanego wczoraj w tramwaju 27 – latka. Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie gróźb w stosunku do kontrolera MPK. Przyjęto, że występek ma charakter chuligański. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 2.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, wczoraj przed godziną 7 rano kontroler MPK podszedł do młodego mężczyzny, podróżującego tramwajem numer 3. Poprosił o okazanie biletu, a kiedy uzyskał odpowiedź, że takiego nie posiada, poprosił o wylegitymowanie bądź podanie numeru PESEL. Młody mężczyzna odmówił i oświadczył że wysiada z tramwaju. Kontroler próbował temu zapobiec. Wówczas pasażer wyciągnął z kieszeni automatyczny nóż, który następnie rozłożył. Ostrze o długości z około 12 – 15 cm skierował w stronę pokrzywdzonego. W pobliżu pojawiła się kobieta, która razem z pokrzywdzonym kontrolowała bilety. Zaatakowany mężczyzna próbował wyrwać nóż pasażerowi. Ostatecznie ten zaniechał dalszej agresji. Złożył ostrze i schował nóż do kieszeni.

Powiadomiono policję, która zatrzymała 27 – latka. Mężczyzna usłyszał zarzut, dotyczący gróźb karalnych. Przyjęto, że występek miał charakter chuligański.

Podczas przesłuchania potwierdził fakt wyciągnięcia noża. Zanegował jednakże, by nim groził. Bezkrytycznie ocenił swoje zachowanie. Ze względu na obawę popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanego.