Postępowanie w związku z odnalezieniem uszkodzonego ciała martwego psa


Prokuratura Rejonowa w Zgierzu prowadzi postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności w których doszło do porzucenia w jednej z miejscowości w okolicach Głowna uszkodzonego ciała martwego psa oraz czy nie został on w drastyczny sposób pozbawiony życia.

W dniu 19.03.2019 roku Komisariat Policji w Głownie powiadomiony został przez właściciela gospodarstwa rolnego w jednej z pobliskich miejscowości, że na jego polu znajduje się zdefragmentowane ciało psa. Zwierzę miało odciętą głowę i rozcięty tułów. W pobliżu znaleziono siekierę, nóż oraz pilnik. Przeprowadzone zostały oględziny, podczas których zabezpieczono te przedmioty. Ciało psa przewieziono do lecznicy weterynaryjnej w Zgierzu celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Na obecnym etapie nie sposób jednoznacznie przesądzić, czy pies w drastyczny sposób pozbawiony został życia. Istnieje prawdopodobieństwo, że już po śmierci doszło do uszkodzenia zwłok zwierzęcia, które wcześniej potrącone zostało przez pojazd. Ustalenia poczynione wśród okolicznych mieszkańców doprowadziły do stwierdzenia, że w pobliżu widziany był błąkający się bezpański pies, a niedawno jeden z mieszkańców w krzakach, w pobliżu drogi widział martwego psa, prawdopodobnie potrąconego wcześniej przez samochód.

Istnieje przypuszczenie, że martwe zwierzę zostało przemieszczone, a jego zwłoki uszkodzone. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności sprawy. Kluczowe znaczenie będą miały wyniki sekcji zwłok, które znane będą prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.