Wniosek o areszt wobec 47 – latka podejrzanego o nawiązanie z małoletnią kontaktów internetowych w celu popełnienia przestępstwa pedofilii

Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 47 – letniego mieszkańca Białegostoku, który usłyszał zarzuty dotyczące nawiązania za pośrednictwem Internetu kontaktu z 9 – letnią dziewczyną w celu popełnienia przestępstwa pedofilii i składania jej propozycji obcowania płciowego. Mężczyzna zatrzymany został przez łódzkich policjantów, w czasie gdy po uprzednich kontaktach internetowych przyjechał do Łodzi, najprawdopodobniej by zrealizować swoje przestępcze zamiary. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, matka dziewczynki zauważyła że z 9 – latką za pośrednictwem komunikatora internetowego usiłuje nawiązać kontakt dorosły mężczyzna. Tę informację wychwyciła dzięki filtrowaniu przysyłanych do dziewczynki wiadomości. Bez wiedzy dziecka podtrzymała kontakt z mężczyzną. Ustaliła, że to mieszkaniec Białegostoku. Treść przesyłanych wiadomości nie budziła wątpliwości co do tego, że intencją mężczyzny było popełnienie przestępstwa pedofilii. W kierowanej korespondencji składał propozycje obcowania płciowego. W uzgodnionym terminie 47 – latek przyjechał do Łodzi. Dzięki współpracy kobiety z policją został zatrzymany, a następnie doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawione mu zostały zarzuty. W miejscu zamieszkania podejrzanego przeprowadzone zostało przeszukanie. W wyniku podjętych czynności zabezpieczono telefony komórkowe, w których ujawniono treści wskazujące na wymianę tego typu korespondencji z innymi małoletnimi. Przeprowadzona zostanie ekspertyza informatyczna, skrupulatnie sprawdzane będą wszelkie dane mogące wskazywać na popełnienie przez mężczyznę innych jeszcze przestępstw o charakterze pedofilskim.

Ze względu na obawę matactwa prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Decyzje, co do wniosku sąd podejmie dzisiaj.