Areszt w stosunku do 38 – latka podejrzanego o spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgierzu, miejscowy sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy w stosunku do 38 – latka, który podejrzany jest o spowodowanie w miniony poniedziałek w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch pasażerów kierowanego przez podejrzanego Opla, a dwóch innych z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Do zdarzenia doszło w dniu 4 lutego br. około godziny 13:15 w miejscowości Orzechówek w gminie Stryków na drodze krajowej numer 14. Jadący w stronę Strykowa Opel Insignia wykonując manewr wyprzedzania, z dużą siłą uderzył w tył poruszającego się przed nim samochodu marki Kia, który wepchnięty został do przydrożnego rowu. Natomiast Opel Insignia zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym w stronę Łodzi Mercedesem Sprinterem. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch pasażerów Opla Insignia. Dwaj pozostali w bardzo ciężkim stanie trafili do szpitali. Pomoc medyczna udzielona była także kierującej samochodem Kia i kierowcy Mercedesa.

Bezpośrednio po wypadku 38 – latek trafił do szpitala z urazem klatki piersiowej. Nie było możliwe ustalenie zawartości alkoholu przy użyciu alkotestu. W szpitalu stwierdzono, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Pobrano próbki krwi do badań do celów procesowych, w których stwierdzono, że zawartość alkoholu w jego organizmie przekraczała 1 promil.

38 – latek został zatrzymany. Wczoraj wypisano go ze szpitala. Został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Zgierzu pod zarzutem spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Potwierdził, że w godzinach przedpołudniowych w miniony poniedziałek spożywał alkohol wraz z bratem i jego kolegą, mimo to zdecydował się wyjechać z Łodzi w sprawach służbowych. Po drodze zabrał jeszcze innego członka rodziny. Potwierdził, że mimo złych warunków drogowych jechał szybko – wyprzedzając inne samochody. Przypomina sobie, że uderzył w tył jadącego przed nim samochodu Kia. Nie pamięta natomiast dalszego przebiegu zdarzeń.

Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Dzisiaj, wniosek ten został uwzględniony.