47 – letnia kobieta aresztowana pod zarzutem usiłowania zabójstwa córki

Prokuratura Rejonowa Łódź – Śródmieście przedstawiła 47 – letniej kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa 19 – letniej córki. Podejrzanej grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 lutego 2019 roku w jednym z mieszkań przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Krytycznego dnia, 47 – latka wraz ze swoim znajomym wspólnie spożywali alkohol. W lokalu znajdował się także jej 13 – letni syn i 19 – letnia córka. Po wyjściu mężczyzny, pomiędzy kobietami doszło do awantury. 47 – latka nakazała córce, aby opuściła mieszkanie. Gdy ta odmówiła, matka złapała 19 – latkę za włosy i uderzała ją pięściami po głowie i po plecach. Następnie, chwyciła nóż myśliwski i wbiła go dziewczynie w plecy. 19 – latce udało się uciec przez okno na ulicę. Poprosiła przechodzącą w pobliżu osobę o wezwanie karetki. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala. Doznała poważnych urazów w obrębie klatki piersiowej.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli także nóż. 47 – latka została zatrzymana. W jej organizmie stwierdzono alkohol na poziomie 1,5 promila.

Kobiecie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Podczas przesłuchania nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że nie chciała zabić córki i nie zadała jej ciosu, a jedynie drasnęła ją w trakcie szarpaniny. Podała, że została sprowokowana przez 19 – latkę, gdyż ta nie wywiązywała się ze swoich obowiązków domowych.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Sąd uwzględnił wniosek i aresztował kobietę na okres dwóch miesięcy.