38 – latek zatrzymany w związku ze śmiertelnym wypadkiem na DK 14 w gminie Stryków

Do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Zgierzu zatrzymany został kierujący Oplem Insignia, uczestniczącym we wczorajszym wypadku na drodze krajowej numer 14. To 38 – letni mieszkaniec Łodzi. Po zdarzeniu z urazem klatki piersiowej trafił do szpitala. Przeprowadzone tam badania doprowadziły do stwierdzenia, że był w stanie nietrzeźwości. Czekamy na wyniki badań próbek krwi, pobranych po wypadku dla celów procesowych. Prawdopodobne jest, że mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby, a dwie doznały poważnych obrażeń ciała. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:15 w miejscowości Orzechówek w gminie Stryków na drodze krajowej numer 14. Jadący w stronę Strykowa Opel Insignia z dużą siłą uderzył w tył poruszającego się przed nim samochodu marki Kia, który wepchnięty został do przydrożnego rowu. Natomiast Opel Insignia zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym w stronę Łodzi Mercedesem Sprinterem.

W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch pasażerów Opla Insignia. Dwaj pozostali w bardzo ciężkim stanie trafili do szpitali. Pomoc medyczna udzielona była także kierującej samochodem Kia i kierowcy Mercedesa. Byli trzeźwi. Kierujący Oplem Insignia doznał urazu klatki piersiowej, dlatego też niemożliwe było przeprowadzenie badania trzeźwości przy użyciu alkotestu. Trafił do szpitala, gdzie w wyniku przeprowadzonych badań okazało się, że był w stanie nietrzeźwości. Decyzją prokuratora został zatrzymany. W dalszym ciągu przebywa w szpitalu dozorowany przez patrol policji. Czekamy na wyniki badań pobranych do celów dowodowych próbek krwi. Prawdopodobnie mężczyzna usłyszy zarzuty, dotyczące spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Czynności z jego udziałem przeprowadzone zostaną dzisiaj bądź jutro.