18 osób oskarżonych o przestępstwa narkotykowe

Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 17 mężczyznom w wieku od 26 do 46 lat, a także 36 – letniej kobiecie, oskarżając ich o przestępstwa związane z posiadaniem i obrotem środkami odurzającymi.  Ponadto, czterem z nich przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W odniesieniu do niektórych oskarżonych zagrożenie sięga 12 lat pozbawienia wolności.   

Jak wynika z dokonanych ustaleń, sześciu oskarżonych w tej sprawie mężczyzn zajmowało się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi i amfetaminy. Swoich klientów pozyskiwali na jednym z łódzkich targowisk. Transakcje przeprowadzane były na rynku oraz w jego okolicy. Wśród nabywców narkotyków są osoby o różnym statusie zawodowym: pracownik banku, operator żurawia widłowego, kobieta będąca pracownikiem jednej z sieci komórkowych, a także nauczyciel.      Sześciu mężczyznom przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu, udzielania i posiadania środków odurzających. Wśród nich jest także dwóch mężczyzn w wieku 28 i 35 lat oraz  41 – latek i jego 46 – letni brat, którzy oskarżeni są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy w toku śledztwa zostali tymczasowo aresztowani. Grożą im kary pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Pozostałe 11 osób objętych aktem oskarżenia usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. W stosunku do nich stosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów.