44 – latek oskarżony o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku w wyniku którego śmierć poniosła 10 – letnia dziewczynka.


Prokuratura Rejonowa w Brzezinach oskarżyła 44 – latka o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia. Śmierć poniosła 10 – letnia dziewczynka, natomiast jego 9 – letnia córka doznała obrażeń ciała. Stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny bezpośrednio po wypadku wynosiło około 2,8 promila. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Do zdarzenia doszło 12 sierpnia br. w jednej z miejscowości w okolicach Koluszek, przed godziną 18. Jak wynika z dokonanych ustaleń, tego dnia oskarżony po zakończonej pracy w pobliżu miejsca zamieszkania, z dwoma innymi mężczyznami wypili łącznie dwa litry samogonu i każdy z nich po cztery piwa. Mimo to 44 – latek zdecydował się wracać do domu swoim Oplem. Gdy był w pobliżu stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił siedzącą na poboczu córkę i jej koleżankę. W wyniku odniesionych obrażeń 10 – latka zmarła. Oskarżony po wypadku przejechał samochodem jeszcze kilkadziesiąt metrów, a następnie z niego wysiadł kierując się do domu. Niebawem został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzutu i do tego, że przed wypadkiem pił alkohol. Twierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzenia i tego w jaki sposób się z niego oddalił. Nie był wcześniej karany. Po przesłuchaniu na wniosek prokuratora został aresztowany.