26 – latek podejrzany o spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego.

 Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew przedstawiła zatrzymanemu wczoraj 26 – latkowi zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku drogowego, połączonego z ucieczką z miejsca zdarzenia. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 6:15 na ulicy Rydza Śmigłego w okolicach skrzyżowania z Tymienieckiego. Jak wynika z dokonanych ustaleń, kierujący samochodem marki Kia, jadąc w stronę centrum potrącił 51 – letnią kobietę. Do wypadku doszło w czasie, gdy pokrzywdzona kończyła przechodzić jezdnię, w miejscu, gdzie jeszcze niedawno było przejście dla pieszych. Aktualnie, trwają tam prace modernizacyjne i pasy wyznaczono gdzie indziej. Siła uderzenia była bardzo duża, o czym świadczy fakt, że kobieta odrzucona została na pobocze. W składanych relacjach świadkowie podali, że sprawca na chwilę zatrzymał swój samochód, wyszedł z niego zwrócił wzrok w kierunku, gdzie leżała ofiara, a następnie odjechał. Znajdujący się w pobliżu mężczyzna niezwłocznie przystąpił do akcji reanimacyjnej.

Powiadomiono policję, a następnie pogotowie. Mimo podjętych działań, kobiety nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. W związku z informacją o wypadku do policji zaczęły wpływać informacje o samochodzie z uszkodzeniami w tym rozbitą szybą. Tropy prowadziły na osiedle Dąbrowa. Przed godziną 10 zatrzymano 26 – latka – właściciela, najprawdopodobniej kierującego pojazdem w chwili zdarzenia. Był pod wpływem alkoholu, którego stężenie wynosiło ponad 2 promile, a podczas kolejnych pomiarów spadało. Na potrzeby prowadzonego postępowania zabezpieczono uszkodzony samochód.

Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej Łódź – Widzew mężczyzna usłyszał zarzuty. Po przesłuchaniu prokurator podejmie decyzję co do środków zapobiegawczych, w tym co do ewentualnego wniosku o tymczasowe aresztowanie.

W 2017 roku, w związku z popełnionym wykroczeniem, zatrzymano 26 – latkowi prawo jazdy na okres 6 miesięcy. Aktualnie posiadał uprawnienia do kierowania samochodem.