Wniosek o aresztowanie 27 – latka podejrzanego o zabójstwo

 Prokuratura Rejonowa Łódź – Widzew skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 27 – letniego mężczyzny, który usłyszał zarzut zabójstwa swojego 49 – letniego sąsiada. Śmiertelny okazał się jeden cios zadany w bark. Zarzucony podejrzanemu czyn zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w dniu 3 listopada 2018 roku, w jednej z kamienic przy ulicy Łowickiej w Łodzi. Jak wynika z dokonanych ustaleń, do mieszkania podejrzanego przyszła sąsiadka oddać pożyczoną wcześniej ładowarkę. Gdy wychodziła na korytarzu podszedł do niej jej mąż i bez powodu uderzył ją ręką w głowę. Takie zachowanie nie spodobało widzącemu to 27 – latkowi. Zwrócił uwagę sąsiadowi, a następnie między mężczyznami doszło do wymiany zdań. W trakcie sprzeczki młodszy z mężczyzn niespodziewanie ugodził drugiego nożem w okolicę barkową po lewej stronie. Następnie, poszedł do kuchni i włożył narzędzie do zlewozmywaka. Natomiast 49 – latek zaczął kierować się w stronę swojego mieszkania. Po drodze jednak upadł na korytarzu, silnie krwawiąc.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Niestety, mimo podjętej reanimacji, 49 – latka nie udało się uratować. W wyniku zdarzenia doznał on rany kłuto – ciętej drążącej w głąb, która spowodowała krwotok skutkujący jego gwałtowną śmiercią.

27 – latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia wskazują, iż był pod wpływem alkoholu.

Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale potwierdził fakt ugodzenia nożem 49 – latka. Wyjaśnił, jednak że nie chciał go zabić, był to jego zdaniem odruch spowodowany nadmiernym spożyciem alkoholu.

Ze względu na grożącą podejrzanemu surową karę, a także obawę matactwa
i ukrywania się, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.