Poszukiwania podejrzanego o zabójstwo 28 – latki

 Prokuratura Rejonowa Łódź – Polesie wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym podejrzanego o dokonanie na tle seksualnym zabójstwa 28 – letniej mieszkanki Łodzi. Poszukiwany to 39 – letni obywatel Gruzji – Mamuka Khetsuriani. Wdrożone zostały także poszukiwania międzynarodowe. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Poszukiwania poprzedzone były wydaniem postanowienia o przedstawieniu zarzutów i zastosowaniem na wniosek prokuratury w stosunku do podejrzanego tymczasowego aresztowania. Poszukiwany ma 178 cm wzrostu i jest krępej budowy ciała. Z ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że już w dniu zabójstwa w godzinach popołudniowych wyjechał z Łodzi, a granicę z Ukrainą przekroczył w niedzielę rano. Zakładamy, że może się znajdować na terenie Gruzji.

Wizerunki podejrzanego i pokrzywdzonej zarejestrowane zostały przez kamery monitoringu w sobotę 20 października, około godziny 8:20 w pobliżu kamienicy, gdzie rozegrał się dramat. Do zabójstwa doszło tego samego dnia w godzinach przedpołudniowych. Na ciele ofiary stwierdzono ślady pobicia i rany kłute szyi. Przed godziną 18 ciało zostało przewiezione w okolicę Stawów Jana. Było owinięte w folię
i zapakowane w torbę. Odnaleziono je w miniony piątek. Zdementować należy informacje jakoby doszło do jego rozczłonkowania.

Wcześniej zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby. Wszystkie one zostały aresztowane. To 44 – letnia obywatelka Białorusi, podejrzana o niezawiadomienie o zabójstwie i składanie fałszywych zeznań, 41 – letni obywatel Gruzji, który usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań, a nadto 38 – letni obywatel Gruzji podejrzany nie tylko o składanie o fałszywych zeznań i niezawiadomienie o zabójstwie, ale także o poplecznictwo, a więc o podejmowanie działań mających na celu uniknięcie przez sprawcę zabójstwa odpowiedzialności karnej, polegających m.in. na zacieraniu śladów.