Dalsze ustalenia w śledztwie, dotyczącym zabójstwa poszukiwanej 28 – latki

Dzisiaj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi odbyła się sądowo – lekarska sekcja zwłok ofiary zabójstwa. Sąd na wniosek prokuratury aresztował 38 – letniego obywatela Gruzji, podejrzanego o poplecznictwo, niezawiadomienie o zabójstwie i składanie fałszywych zeznań.

Wstępne ustalenia posekcyjne potwierdziły, że przyczyną śmierci 28 – latki były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie. Stanowczo zdementować należy pojawiające się w mediach informacje jakoby ciało kobiety zostało rozczłonkowane. Udało się zabezpieczyć nóż – który mógł stać się narzędziem zbrodni. Podczas sekcji zabezpieczono także materiały do dalszych badań. Prawdopodobne jest, że do zabójstwa doszło z motywów seksualnych.

Sąd uwzględniając wniosek prokuratury zastosował na trzy miesiące tymczasowe aresztowanie w stosunku do 38 – letniego obywatela Gruzji, który podejrzany jest o poplecznictwo, a więc podejmowanie działań mających na celu na celu uniknięcie przez sprawcę zbrodni zabójstwa odpowiedzialności karnej, polegających między innymi na zacieraniu śladów. Usłyszał także zarzuty, dotyczące niezawiadomienia o zabójstwie i składania fałszywych zeznań. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Podstawą wniosku i decyzji w przedmiocie aresztowania była obawa matactwa i ukrywania się podejrzanego.

Trwają zakrojone na szeroką skalę czynności mające na celu ujęcie prawdopodobnego sprawcy zbrodni zabójstwa. Na obecnym etapie z uwagi na dobro postępowania nie jest możliwe przekazanie bliższych informacji w tym zakresie. Zostaną one podane do publicznej wiadomości w możliwie najszybszym terminie.